You are currently viewing DIY 6 Pomysłów na piękne wazony
D.I.Y. Pomysły na piękne wazony

DIY 6 Pomysłów na piękne wazony

W końcu nadeszła wiosna. Wszystko budzi się do życia. Kwiaty kwitną i wszędzie robi się kolorowo. Warto wnieść choć kawałek tej pięknej pory roku do domu, na przykład w postaci pachnących kwiatów. Dziś przedstawię Wam kilka pomysłów na wazony, które możecie zrobić sami, z tego co macie pod ręką.

Pinterest DIY Pomysły na piękne wazony

DIY Wazony

 1. Butelki czy słoiki wystarczy pomalować na ulubiony kolor i dać im nowe życie jako wazony. A co gdyby tak trochę zaszaleć i pomalować je… od środka? Uzyskujemy wtedy piękny kolor z połyskiem. Moim zdaniem efekt jest świetny! Pamiętajmy tylko aby użyć farby, która nie rozpuści nam się w wodzie, a po pomalowaniu dobrze wysuszyć nasz nowy wazon.
  DIY Pomysły na piękne wazony
  Butelki pomalowane od środka – Źródło zdjęcia
 2. Zamiast jednorodnego pomalowania butelki czy słoika możemy trochę tę metodę urozmaicić i wprowadzić wzory. Wystarczy nakleić taśmę, wyciąć wzór lub owinąć naczynie sznurkiem w miejscu, które ma zostać puste, a później pomalować wazon farbą lub sprayem. Paski wzdłuż, czy wszerz, kropki duże, czy małe, serca, czy gwiazdki – tutaj ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia 🙂
  DIY Pomysły na piękne wazony
  Słoiki w złote paski – Źródło zdjęcia
  DIY Pomysły na piękne wazony
  Butelki w kolorowe paseczki – Źródło zdjęcia
  DIY Pomysły na piękne wazony
  Butelki z ukośnym wzorem – Źródło zdjęcia
 3. Przy użyciu gorącego kleju możemy wyczarować przeróżne napisy i wzory. Po wyschnięciu kleju malujemy naczynie sprayem i spersonalizowany wazon gotowy.
  DIY Pomysły na piękne wazony
  Słoiki z napisami z gorącego kleju
 4. Prosty szklany wazon możemy w łatwy sposób ożywić wykładając jego ścianki za pomocą podłużnych liści. Możemy również wykorzystać plasterki np. cytryn. Będziemy wtedy potrzebować dwóch wazonów: jednego szerokiego i drugiego węższego, który wsadzimy w środek aby przytrzymywał nasze cytrynki.
  DIY Pomysły na piękne wazony
  Wazon z liściem – Źródło zdjęcia
  DIY Pomysły na piękne wazony
  Wazon z plastrami cytryny – Źródło zdjęcia
 5. Do naszego projektu możemy również wykorzystać zużytą puszkę po pomidorach. Za pomocą gorącego kleju przyklejamy dookoła sznurek i uzyskujemy piękny, rustykalny wazonik.
  DIY Pomysły na piękne wazony
  Wazon z puszki i sznurka – Źródło zdjęcia
 6. A na koniec bardziej nowoczesny projekt. Wazon z puszek po napojach. Zużytą puszkę lekko zgniatamy i malujemy. Proste i jakie oryginalne 🙂
  DIY Pomysły na piękne wazony
  Zgnieciona, pomalowana puszka jako nowoczesny wazon – Źródło zdjęcia
Zobacz też jak wykonać prostą doniczkę z plastikowej butelki.

Od razu zrobiło się bardziej kolorowo i wiosennie na blogu 🙂
Który pomysł najbardziej przypadł Wam do gustu?

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Bardzo mi się podobaja te słoneczniki w wazonie z cytrynami:) Pomysłowe. Ja często wykorzystuje róznego rodzaju dzbanki.

  1. Edyta Subik

   Mi też się bardzo ten pomysł podoba, tym bardziej że lubię żółte kwiaty 🙂 Dzbanek to też świetne naczynie na wazon! 🙂

Dodaj komentarz