You are currently viewing Podsumowanie wyzwania foto – 10 kroków do zdrowia
Wyzwanie fotograficzne 10 kroków do zdrowia

Podsumowanie wyzwania foto – 10 kroków do zdrowia

Uwielbiam wyzwania i bardzo się ucieszyłam, gdy na blogu Vademecum blogera pojawiło się jedno z nich. Na szczęście w tym wyzwaniu fotograficznym nie chodziło o piękne zdjęcia, idealny kadr, czy dobre światło. Do tego mi jeszcze daleko. 🙂 Chodziło tu głównie o motywację. O to by na wiosnę ruszyć się z miejsca i zrobić coś dla swojego zdrowia. A przy okazji podzielić się tym z innymi, bo wiadomo że w grupie raźniej.

Wiosenne wyzwanie było podzielone na 10 punktów – 10 kroków do zdrowia. Większość fotek z wyzwania znajdziecie na moim Instagramie.
No to czas na podsumowanie. 🙂

Wiosna

Wyzwanie fotograficzne 10 kroków do zdrowia Wiosna

Długo zastanawiałam się, które zdjęcie dodać do tej kategorii. Uwielbiam wiosnę i na każdym kroku robiłam zdjęcia budzącej się do życia przyrodzie. Zdjęcie powyżej jest chyba jednym z pierwszych, dlatego znalazło się w zestawianiu. Piękny słoneczny dzień, niebieskie niebo, kwitnące drzewa, ah ta wiosna!

Spacer

Wyzwanie fotograficzne 10 kroków do zdrowia Spacer

Oddalić się trochę od wyznaczonych szlaków, być bliżej przyrody, popodziwiać jej cuda. Nawet te najmniejsze, jak te piękne białe kwiatki. Na prawdę warto!

Sałatka

Wyzwanie fotograficzne 10 kroków do zdrowia Sałatka

Sałatka to jeden z szybszych obiadów. A do tego jeden ze zdrowszych! W moim przypadku wystarczyło wrzucić do miski rukolę, kukurydzę, pokrojonego pomidora, usmażonego kurczaka z sezamem, dodać trochę oliwy, dużo przypraw i gotowe! 🙂 Czego chcieć więcej na lekki, wiosenny obiad?

Smoothie

Wyzwanie fotograficzne 10 kroków do zdrowia Smoothie

Za to na drugie śniadanie idealnie nadaje się smoothie. Tutaj nie było problemu, bo prawie codziennie robię sobie taki odżywczy koktajl. Na zdjęciu miks banana, truskawek, borówek, szpinaku i jogurtu greckiego. Wystarczy wszystko razem zblendować i zdrowa przekąska gotowa. A możliwości smakowych jest na prawdę mnóstwo.

Chcę być fit

Wyzwanie fotograficzne 10 kroków do zdrowia Chcę być fit

Czasem trzeba się trochę pomęczyć, aby osiągnąć cel. Wiosna przyniosła nam pierwsze gorące dni i czasami na treningu umieram, tak jak na tym zdjęciu. 🙂 Jeśli jednak chcemy osiągnąć to co sobie założyliśmy to na pewno warto.

Uśmiech

Wyzwanie fotograficzne 10 kroków do zdrowia Uśmiech

Ciężko było wybrać jedno zdjęcie, bo ja to prawie na każdym suszę zęby. 😀
Postawiłam na szczery uśmiech, który pojawia się wtedy gdy robimy to co kochamy.
Zdjęcie zrobione przed biegiem, w którym biegli również moi znajomi. Dzielenie radości z innymi daje jeszcze więcej radości. 🙂

Ulubione miejsce

Wyzwanie fotograficzne 10 kroków do zdrowia Ulubione miejsce

Nie mam swojego ulubionego miejsca. Lubię spędzać czas w domu, ale lubię też wyjść ze znajomymi. Bardzo lubię moje Gliwice. Lubię patrzeć jak się zmieniają i pięknieją. Lubię też wracać do mojego rodzinnego miasta, jak i odwiedzać rodzinę T. w całkiem innym miejscu. Każde z nich ma w sobie coś do czego lubię wracać.

I jako że nie ma miejsca które mogłabym podporządkować do tej kategorii, albo raczej jest ich dużo, postanowiłam potraktować to zadanie trochę inaczej. 🙂
Moim ulubionym miejscem jest to, w którym czuje się swobodnie i bezpiecznie.
I w którym jest przy mnie T. jak widać na załączonym obrazku. 🙂

Relaks

Wyzwanie fotograficzne 10 kroków do zdrowia Relaks

Nie ma to jak odpoczynek po wysiłku. Odpoczywając w domu i nic nie robiąc, czasem jestem jeszcze bardziej zmęczona. 😉 Ale gdy trochę się pomęczę, poruszam, zrobię coś kreatywnego, od razu efektywniej wypoczywam. Na tym zdjęciu widzicie widok z góry Żar, na którą wpierw musieliśmy się wdrapać w lejącym się z nieba żarze.
Relaks po takim wysiłku to jest to. 🙂

Czas dla siebie

Wyzwanie fotograficzne 10 kroków do zdrowia Czas dla siebie

W tamtym roku sprawiłam sobie hulajnogę i uważam to za świetny zakup. 🙂 Gdy muszę załatwić coś na mieście wskakuję na nią i jadę. Szybko i bez korków. Przy okazji mogę porozglądać się co dzieję się ciekawego wokół mnie. Mogę trochę zatracić się w myślach i po prostu jechać. Czasem lubię nadłożyć trochę drogi, byle mieć jeszcze trochę dodatkowego czasu dla siebie.

Pasja

Wyzwanie fotograficzne 10 kroków do zdrowia Pasja

Oj tak, jestem człowiekiem wielu pasji. Czasami się na coś nakręcę i nie zawsze mi wychodzi. Czasami zabieram się za coś, co potem okazuje się całkiem nie dla mnie. Czasami trochę zaniedbuje moje pasję, bo brakuje mi czasu. Myślę jednak, że warto je mieć i pielęgnować. Do tego właśnie dążę.

Moją największą pasją jest bieganie. Kocham to robić i chociaż moje ciało czasem twierdzi coś innego to i tak na następny dzień już rwie się do kolejnego treningu. Oczywiście są też gorsze dni, ale tą pasję staram się pielęgnować jak tylko mogę. 🙂 Bieganie z innymi czy zapisywanie się na biegi uliczne daje dodatkową motywację. Na zdjęciu właśnie ukończyłam bieg Kobiety na 5+, z którego relację możecie przeczytać na blogu. Nie było łatwo, ale jak widać po uśmiechu na twarzy – warto!

I to już koniec mojego zestawienia. Bardzo podobało mi się to wyzwanie i z niecierpliwością oczekuję na więcej. Was również zachęcam do brania w nich udziału. Możecie wrzucać zdjęcia na Instagrama czy Facebooka. Na pewno zmotywuje to Was do zrobienia czegoś dobrego dla siebie. 🙂

Ten post ma 3 komentarzy

  1. Aleksandra Bohojło

    Bardzo żałuję, że przegapiłam to wyzwanie, bardzo. Tym bardziej, że bloga Beaty śledzę regularnie. Zupełnie nie wiem co odwróciło moją uwagę, ale musiało to być coś bardzo absorbującego 😉
    W sumie to wyzwanie podjęłam, bo zdrowy styl życia przyświeca mi na co dzień, tyle, że nie wszystko udokumentowałam zdjęciami.

    1. Edyta Subik

      Najważniejsze że robisz dla siebie coś dobrego 🙂 Wyzwania dają motywację i dodatkowego kopa. Jestem pewna że wkrótce pojawią się nowe tematy, więc nic straconego! 🙂

Dodaj komentarz