You are currently viewing DIY Kaktusowe podkładki pod kubek

DIY Kaktusowe podkładki pod kubek

Jeszcze w letnich klimatach, przychodzę do Was dzisiaj z szalonym pomysłem na podkładki pod kubek w kształcie kaktusa! 😀 Widziałam ten pomysł już dawno temu na jakimś filmiku DIY i jak tylko go zobaczyłam, to sama zapragnęłam mieć swojego kaktusa. 😉

DIY Kaktusowe podkładki pod kubek

Co nam będzie potrzebne:

  • mała doniczka,
  • okrągłe, korkowe podkładki pod kubek,
  • farby i pędzel,
  • klej na gorąco,
  • nożyk.

Zaczynamy od przygotowania bazy naszego kaktusa – na górę doniczki przyklejamy (np. klejem na gorąco) jedną podkładkę korkową. Możecie ją dociąć do wymiarów Waszej doniczki. Aby zamaskować nierówne cięcia, przyklejcie dookoła jutowy sznurek.

Teraz za pomocą nożyka odetnijcie kawałek podkładki, tak aby powstało półkole. W nim wytnijcie szczelinę o szerokości równej grubości podkładki.

W pozostałych podkładkach również wytnijcie szczeliny o szerokości równej grubości podkładki.

Czas na malowanie. 🙂 Wszystkie podkładki (łącznie z półkolem) malujemy na zielono (no chyba, że chcemy inny kolor kaktusa :)) i dodajemy mu małe białe kreseczki symbolizujące kolce.

Już prawie wszytko gotowe – musimy tylko złożyć naszego kaktusa. Do doniczki z podkładką przyklejamy klejem podkładkę w kształcie półkola. To baza naszego kaktusa. Resztę podkładek wsuwamy w szczeliny – nie przyklejamy ich, bo one będą nam służyć jako faktyczne podkładki. 😉 I gotowe!

Podkładki możecie wsuwać w różnych kombinacjach, dzięki czemu za każdym razem kaktus wygląda trochę inaczej. 🙂

Kaktusa z podkładek możecie postawić na stole, będzie służył jako wakacyjna ozdoba 🙂 ale oczywiście oprócz tego posiada funkcję użyteczną – podkładki pod szklanki. 🙂

Jak Wam się podoba ten szalony pomysł? 🙂

Dodaj komentarz