You are currently viewing DIY Obraz z bukietu ślubnego

DIY Obraz z bukietu ślubnego

Co prawda od naszego ślubu minęło już trochę czasu, ale to wcale nie znaczy, że nadal nie mogę wrzucać weselnych wpisów. 😉 Dzisiaj mam dla Was propozycję stworzenia miłej pamiątki z bukietu ślubnego.

DIY Obraz z bukietu ślubnego

Nie przepadam za suszonymi kwiatami w wazonie – tylko się sypią i kurzą. 😉 Ale chciałam jakoś zachować na pamiątkę chociaż kawałek mojego bukietu ślubnego.

I tak powstał pomysł na obraz z tegoż bukietu. 🙂

DIY Bukiet ślubny
DIY Bukiet ślubny

Wiem, że nie każdy bukiet nada się do tego DIY – wszystko zależy od tego jakie macie rośliny w swoim bukiecie. Mój prosty bukiet (który zresztą zrobiłam sama ;)) na szczęście się do tego idealnie nadał.

DIY Obraz z bukietu ślubnego

Jak wykonać obraz z suszonych kwiatów

Nic prostszego. Potrzebujemy oczywiście suszonych kwiatów – kiedy wszystkie weselne szaleństwa się zakończą, wyciągamy kilka gałązek i kwiatów z bukietu i wsadzamy je między gazety, a te obciążamy książkami, tak aby wysuszyły się na płasko. Po jakimś czasie wyciągamy wysuszone rośliny i wkładamy je do ramki na zdjęcie. Tutaj też możecie zaszaleć i ułożyć rośliny w ciekawej kompozycji – bukietowej, jeden obok drugiego, albo całkowicie bez ładu. 😉

I gotowe. 😉

DIY Suszony bukiet ślubny
DIY Obraz z bukietu ślubnego

Możecie też dodatkowo ozdobić ramkę lub na białym tle napisać Wasze imiona i datę ślubu, albo nawet użyć jakiegoś innego, kolorowego tła. Jak zwykle ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia. 😉

Co zrobić z bukietem ślubnym - DIY Obraz z bukietu ślubnego

Jak Wam się podoba taki pomysł na zachowanie swojego bukietu ślubnego? 🙂

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Kasia

    Genialne! I za szkłem nie kurzy się.

    1. Edyta Subik

      Dziękuję! 🙂 Tak! to jedna z więszych zalet takiego „bukietu” 🙂

Dodaj komentarz